Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Rządowy program "Dobry start"
Ochrona Danych Osobowych
Pomoc Osobom Bezdomnym
Rodzinna Piecza Zastępcza
Program "Aktywny Samorząd"
Rodzina 500+
Świadczenia Rodzinne

Wolontariat

Poszukujemy ludzi odpowiedzialnych, otwartych,  którzy nie boją się nowych wyzwań do współpracy w ramach wolontariatu.

Jeżeli masz chwilę wolnego czasu, odrobinę chęci do niesienia pomocy dzieciom, lubisz dzielić się z innymi,  to podejmij współpracę z nami i zostań wolontariuszem  w Zespole do Spraw Organizacji Pieczy Zastępczej MOPS w Rzeszowie. Masz możliwość wykorzystania swojej wiedzy w praktyce, „zarażenia” innych  swoją energią,  możesz zrealizować swoje marzenia czy  plany.

Wszystkich zainteresowanych pełnieniem funkcji wolontariusza prosimy o kontakt pod nr telefonu 178635389 wew. 49 w godzinach pracy ośrodka lub przesłanie swoich danych drogą elektroniczną na  adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do współpracy!

Kierownik 
Zespołu do Spraw Organizacji Pieczy Zastępczej
Małgorzata Bąk

Wolontariusze w Zespole do Spaw Organizacji Pieczy Zastępczej wspierają swoim działaniem przede wszystkim dzieci, stają się dla nich często wzorem, kimś bliskim i ważnym, wspierają też opiekunów, dając im możliwość zminimalizowania  tego obowiązku. To jest jedna strona medalu, a druga to satysfakcja z pomagania innym, sprawdzenie się w dotychczasowej wiedzy, zdobycie doświadczeń i cały wachlarz przeżyć.

Cele pracy wolontariuszy:

  • Wsparcie w nauce dzieci i młodzież z rodzinnych form opieki zastępczej;
  • Rozwijanie ich wiedzy i umiejętności;
  • Pokazanie wzorców - dobrze się uczysz możesz pomóc innym;
  • Nawiązanie kontaktów;
  • Rozwijanie zdolności interpersonalnych;
  • Nabranie przez studentów doświadczenia w pracy z innymi.

Nabór wolontariuszy odbywa się każdego roku w październiku.

Wymagane dokumenty:

  • kserokopia dowodu osobistego;
  • zaświadczenie z uczelni o kontynuowaniu nauki;
  • świadectwo ukończenia szkoły.

W obecności pracowników tut. Ośrodka Wolontariusz składa stosowne Oświadczenia, wypełnia kwestionariusz osobowy i odbywa szkolenie BHP.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2015 r., poz. 1777) zawiera porozumienia z wolontariuszami o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Rzeszowie
ul. Jagiellońska 26
35-025 Rzeszów

epuap

empatia