Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Program „Opieka wytchnieniowa” Pobyt Całodobowy – edycja 2023

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie ogłasza nabór osób chętnych do wzięcia udziału w Programie „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023 Pobyt Całodobowy.

Nabór w ramach ww. Programu adresowany jest do:
członków rodzin lub opiekunów  zamieszkałych na terenie miasta Rzeszowa, zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą niepełnosprawną i sprawujących całodobową, bezpośrednią opiekę nad pełnoletnimi osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniami równoważnymi, poprzez możliwość korzystania z doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej, świadczonej w ramach całodobowego pobytu w placówce w terminie do 15 grudnia 2023 r. (21 osób).    

Przyznając usługę opieki wytchnieniowej uwzględnia się stan zdrowia i sytuację życiową uczestników Programu, potrzeby członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobą niepełnosprawną (ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniami równoważnymi), która stale przebywa w domu, tj. nie korzysta z ośrodka wsparcia lub placówek pobytu całodobowego.

Usługa opieki wytchnieniowej – pobyt całodobowy, ma na celu:

  • czasowe odciążenie od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki,
  • zapewnienie czasu na odpoczynek i regenerację.

Usługę opieki wytchnieniowej  - pobyt całodobowy realizuje:

Donum Corde Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej

Budy Głogowskie 835 B, 36-060 Głogów Małopolski

Koszt pobytu osoby niepełnosprawnej w ww. placówce finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego, a osoba korzystająca z tej formy wsparcia nie ponosi żadnych kosztów związanych z pobytem w placówce.

Osoby zainteresowane, które chciałyby skorzystać z opieki wytchnieniowej – pobyt całodobowy proszone są o przedłożenie następujących dokumentów:

  • wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia do Programu „Opieka wytchnieniowa" – edycja 2023  wraz z podpisaną informacją o przetwarzaniu danych osobowych (RODO) (formularze w załączeniu)dokumenty obowiązkowe,
  • kserokopii orzeczenia o niepełnosprawności – dokument obowiązkowy,
  •  podpisanej „Informacji dla członka rodziny lub opiekuna osoby  z niepełnosprawnością, dotyczącej  Programu „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2023 Pobyt całodobowy  (informacja w załączeniu)dokument obowiązkowy,
  • Karty pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny ( formularz w załączeniu) – dokument nieobowiązkowy.

Zgodnie z założeniami Programu, Karta pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny nie jest dokumentem obowiązkowym, jednak w przypadku dużej liczby zgłoszeń uczestnicy Programu posiadający tę Kartę z wynikiem od 18 do 75 punktów, będą mieć zapewniony dostęp do usługi opieki wytchnieniowej pobyt całodobowy
w pierwszej kolejności.

Wypełnione dokumenty należy dostarczyć do sekretariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, ul. Poniatowskiego 14  w dni robocze w godz. od 7.30 do 15.30. 

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 28  kwietnia 2023 r.

Załączniki do pobrania:

Program „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2023 

realizowany jest przez Gminę Miasto Rzeszów.

 Program finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Banery/Logo