loga uni

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Rządowy program "Dobry start"
Ochrona Danych Osobowych
Pomoc Osobom Bezdomnym
Rodzinna Piecza Zastępcza
Program "Aktywny Samorząd"
Rodzina 500+
Świadczenia Rodzinne

Spotkanie finałowe - FESTIWALU FASCYNACJI

Opublikowano: czwartek, 19 grudzień 2019

W dniu 14 grudnia 2019 r. w Klubie Kultury AKWARIUM przy ul. Pułaskiego 3, odbyło się spotkanie finałowe - FESTIWAL FASCYNACJI w ramach podpisanego porozumienia pomiędzy MOPS w Rzeszowie a Stowarzyszeniem Inspiracji i Rozwoju PERSPEKTYWA pod nazwą „Zainspirowani do działania - wolnego czasu nie marnujemy - aktywnie w działania się angażujemy! – II edycja” ze środków Fundacji PZU.

W ramach projektu na terenie 8 podkarpackich placówek Ośrodków Pomocy Społecznej w ostatnich miesiącach odbywały się bezpłatne warsztaty tematyczne dla dzieci i młodzieży z zakresu rozwijania pasji i zainteresowań. Tematyka warsztatów została dostosowana do potrzeb i możliwości uczestników. Dotyczyła motywacji do podejmowania różnych aktywności, które warto podejmować w celu rozwijania się, mimo napotykanych w życiu trudności. Zostały do tego wykorzystane różne innowacyjne metody pracy, m.in.: pedagogika cyrku, drama stosowana, grywalizacja, socjoterapia, itp. Warsztaty miały za zadanie wspomagać wszechstronny rozwój uczestników oraz zachęcać do aktywnego udziału w życiu społecznym, podejmowaniu bezpiecznych zachowań, organizacji czasu wolnego, itp. Udział w spotkaniu finałowym wzięli uczestnicy warsztatów.

Podczas pokazu talentów uczestnicy zajęć zaprezentowali swoje umiejętności i talenty za co otrzymali drobne upominki. Podczas spotkania finałowego zorganizowane zostały różnego rodzaju warsztaty dot. m.in.: zdrowego żywienia, sztuki cyrkowej, eksperymentów fizyczno-chemicznych, beatboxu, higieny jamy ustnej, itp. W spotkaniu udział wzięły rodziny z dziećmi będące beneficjentami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie współpracujące z asystentem rodziny.

 

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Rzeszowie
ul. Jagiellońska 26
35-025 Rzeszów

epuap

empatia