Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Rządowy program "Dobry start"
Ochrona Danych Osobowych
Pomoc Osobom Bezdomnym
Rodzinna Piecza Zastępcza
Program "Aktywny Samorząd"
Rodzina 500+
Świadczenia Rodzinne

Grupa młodzieżowa

Opublikowano: wtorek, 13, luty 2018

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, od 29-go stycznia do 2-go lutego pracownicy Zespołu do Spraw Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz Instytucjonalnej Pomocy Dziecku i Ośrodka Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS w Rzeszowie, zorganizowali i poprowadzili zajęcia dla młodzieży w formie grupowej. Każde spotkanie trwało 2,5 godziny. Członkowie grupy to wychowankowie rodzin zastępczych w wieku 12-16 lat. Udział w grupie był dobrowolny.

W trakcie spotkań Grupy omawialiśmy tematykę stresu, komunikacji oraz kreatywności. Każdy z dni obfitował również w rozrywkę: wykorzystaliśmy gry planszowe rozwijające wcześniej wspomniane umiejętności, które jednocześnie zintegrowały grupę i urozmaiciły zajęcia.

W ostatni dzień dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Siemacha w Rzeszowie członkowie grupy wraz z opiekunami mogli wspólnie spędzić czas oraz bawić się podczas zajęć edukacyjnych i nauki gry na djembach.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Rzeszowie
ul. Jagiellońska 26
35-025 Rzeszów

epuap

empatia