Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Rządowy program "Dobry start"
Ochrona Danych Osobowych
Pomoc Osobom Bezdomnym
Rodzinna Piecza Zastępcza
Program "Aktywny Samorząd"
Rodzina 500+
Świadczenia Rodzinne

Poszukujemy chętnych do współpracy w ramach wolontariatu w rodzinach zastępczych

Opublikowano: poniedziałek, 08, październik 2018

Jeżeli chcesz podzielić się swoim wolnym czasem i wiedzą z dziećmi z rodzin zastępczych, to podejmij współpracę z nami i zostań wolontariuszem w Zespole do Spraw Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz Instytucjonalnej Pomocy Dziecku MOPS w Rzeszowie.

Staramy się pomagać dzieciom w rozwiązywaniu ich trudności związanych z nauką oraz pomóc w przezwyciężeniu negatywnych doświadczeń.

Stawiamy także na rozwój wolontariuszy, którzy angażując się mogą nabyć szereg kompetencji społecznych i umiejętności, nawiązać nowe, ciekawe znajomości i relacje.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy

Społecznej w Rzeszowie, ul. Skubisza 4, w dniu

18 października 2018 r. o godzinie 13:00.

W przypadku ewentualnych trudności z przybyciem na spotkanie proszę o kontakt z Zespołem do Spraw Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz Instytucjonalnej Pomocy Dziecku ul. Skubisza 4, pokój nr 19, numer telefonu (17) 86-30-253 lub na adres e mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zachęcamy do przekazania informacji swoim znajomym!

Zapraszamy do współpracy!

Wycieczka do Brukseli na zaproszenie Europosła Pana Stanisława Ożóg

Opublikowano: czwartek, 04, październik 2018

Dzięki uprzejmości Europosła Pana Stanisława Ożóg młodzież z rodzin zastępczych miała możliwość wzięcia udziału w wyjeździe do Brukseli połączonym ze zwiedzaniem siedziby Parlamentu Europejskiego.

Wychowankowie, którzy wzięli udział w czterodniowym wyjeździe to zwycięzcy konkursu z wiedzy o Unii Europejskiej, zorganizowanego przez pracowników Zespołu do Spraw Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz Instytucjonalnej Pomocy Dziecku. 

W czasie pobytu mieliśmy możliwość zwiedzenia wyjątkowych miejsc w Belgii. Odbyliśmy rejs statkiem z przewodnikiem wzdłuż szlaku historycznego Gandawy, zapoznaliśmy się ze "stolicą Europy" Brukselą, zwiedziliśmy Katedrę św. Michała, rynek z zabytkowymi kamienicami oraz znaną na całym świecie figurkę Menneken pis z 1619 r. i zobaczyliśmy drugi symbol Brukseli czyli Atomium. 

W dniu 24 września br. zwiedziliśmy Budynek Parlamentu Europejskiego. Odbyła się prelekcja na temat pracy i roli Parlamentu Europejskiego z sesją pytań i odpowiedzi oraz spotkanie z Panem Posłem Ożogiem oraz Panem Posłem Kuźmiukiem. Młodzież skorzystała również z możliwości zrobienia zdjęć w sali plenarnej.

Po zwiedzaniu nie zabrakło czasu wolnego, który można było wykorzystać na zakup pamiątek, a szczególnie słynnych belgijskich czekoladek.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Rzeszowie
ul. Jagiellońska 26
35-025 Rzeszów

epuap

empatia